Moderni, demokratiška, efektyviai dirbanti ir bendradarbiaujanti, kurianti besimokančią bendruomenę, atvira pozityviai kaitai, puoselėjanti humanistines vertybes, užtikrinanti švietimo kokybę bei stipri savo sportine, kultūrine, socialine, projektine ir prevencine veikla mokykla.
|

Gegužės 26 dieną, vaikučiai susirinko į rytmetį pakalbėti apie dantukų priežiūrą. Pamokėlę vedė Alytaus rajono savivaldybės  visuomenės sveikatos biuro darbuotoja J.Jakubauskienė. Vaikučiai su dideliu susidomėjimu klausė pasakos apie skruzdėliuką, kuris pamokė vaikučius kaip valytis dantukus. Pasižiūrėję  mokomąjį filmuką kaip kiškis keliavo po įvairias šalis ir rūpinosi dantukais, vaikai piešė savo liūdnus ir linksmus dantukus. Buvo linksma ir smagu sužinoti  daug  įdomių dalykų apie savo dantukus. 

|

„Mamyte, tu – šilta

Saulytė dieną blausią.

Tu – pievoj atrasta

Gėlytė nuostabiausia…

(O. Morkūnaitė)

Venciūnų IU grupės vaikučiai penktadienio popietę sveikino mamytes su jų švente, deklamavo mamytėms skirtus eilėraštukus, kuriuos patys parinko ir  įteikė dovanėles,  kurias patys ruošė su didžiausia meile ir kruopštumu. Vaikučiai pakvietė nusifotografuoti mamytes drauge, bei papuošė jas šypsenomis. Nuo ankstyvo ryto vaikučiai plušo kieme ir sodino mamytėms gėlytes. 

|

Balandžio 20 dieną Venciūnų IU grupės vaikučiai nešini margučiais, atskubėjo į šventinį rytmetį. Dainuodami pavasariškas daineles ir deklamuodami eilėraščius džiaugėmės sulaukę Šv. Velykų. Linksmybės tęsėsi kieme kuomet, vaikai ieškojo paslėptų margučių darželio teritorijoje, turėjo saugiai su šaukštu pernešti margutį ir įdėti į pintinę. Smagu buvo ridenti margučius ir kuo daugiau jų nudaužti.

|

Jau darželyje vaikas turi tam tikrą supratimą, kas jis yra ir kuo užaugęs norėtų būti. Savęs ir pasaulio vaizdas, taip pat sprendimų priėmimo ypatumai labai priklauso nuo pažinimo brandos ir jo raidos. Galimybė dar vaikystėje, stebint svarbių asmenų veiklą, susipažinti su kuo daugiau profesijų labai svarbi ateityje renkantis savo karjeros kryptį. Platesnės žinios užtikrina didesnę tikimybę pasirinkti tai, kas labiausiai atitinka interesus bei galimybes. Labai dažnai karjeros sprendimai, kuriuos daro jaunuoliai ar suaugę asmenys yra paremti ir tuo, su kokių profesijų atstovais jie bendravo ar susipažino būdami vaikais ir tuo, kokį įspūdį jiems šie asmenys padarė.

|

Alovės pagrindinės mokyklos Venciūnų IU skyriaus  auklėtinė Austėja Tacionytė (4 m.) išradingai pasveikinusi Lietuvos prezidentę Dalią Grybauskaitę sulaukė išskirtinio pakvietimo apsilankyti prezidentūroje. Austėja turėjo puikią galimybę pabendrauti su prezidente, padeklamavo eilėraštį apie Lietuvą, apžiūrėjo prezidentūrą. Mergaitė grįžo pilna įspūdžių, kuriais dalinosi su grupės draugais ir auklėtojomis.

|

Venciūnų IU GRUPĖS   vaikučiai, pedagogai aktyviai ruošėsi Užgavėnių šventei. Grupėje visą savaitę  buvo kalbėta apie šventės tradicijas: Morės deginimą, Kanapinio ir Lašininio dvikovą, persirengėlius, blynų valgymą, didelį triukšmą, skambią ir įvairią šventės muziką.
Padedami auklėtojų vaikai kirpo, spalvino kaukes, su tėveliais galvojo apie aprangą, galvos apdangalus, kad šventės dieną atrodytų kiekvienas kuo originaliau, išradingiau.

|