Moderni, demokratiška, efektyviai dirbanti ir bendradarbiaujanti, kurianti besimokančią bendruomenę, atvira pozityviai kaitai, puoselėjanti humanistines vertybes, užtikrinanti švietimo kokybę bei stipri savo sportine, kultūrine, socialine, projektine ir prevencine veikla mokykla.

|
Peržiūros: 1326

Narių vertinimas: 5 / 5

Žvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyvi
 

2016 m. spalio 28 dieną Alovės pagrindinėje mokykloje vyko baigiamasis Alytaus rajono savivaldybės lėšomis remiamo mokinių užimtumo projekto „Gerumo tiltas“ renginys. Šio tęstinio projekto, kurį koordinavo direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jūratė Petkevičienė bei lietuvių kalbos mokytojos Loreta Alksninienė ir Loreta Naujalienė, tikslas - ugdyti mokinių kūrybingumą ir kultūrinį sąmoningumą bei propaguoti sveiką gyvenimo būdą. Šių metų projekto dalyviai ne tik mūsų, bet ir Makniūnų mokyklos – daugiafunkcio centro 5-10 klasių mokiniai.

Projekto veiklos, integruotos į ugdymo procesą, vyko visą spalio mėnesį. Per lietuvių kalbos pamokas mokiniai prisiminė interviu reikalavimus, biologijos pamokų metu aiškinosi sveikos mitybos principus, kalbėjo apie žalingų įpročių pasekmes, fizinio aktyvumo naudą. Technologijos pamokose domėjosi sveikatai naudingais produktais, ieškojo receptų ir mokėsi gaminti sveikuoliškus patiekalus. Dailės mokytojai padėjo įgyvendinti įvairius kūrybinius sumanymus.

Baigiamąjį renginį mintimis apie sveikatą – didžiausią žmogaus turtą – pradėjo viena iš koordinatorių, lietuvių kalbos mokytoja Loreta Alksninienė. Ji kvietė mokinius pasidalinti veiklų metu įgytomis žiniomis, pristatyti iš anksto parengtas užduotis. Taigi pirmiausia klausėmės ir stebėjome parengtus interviu tema „Ar moku gyventi sveikai?“, po to kiekvienos mokyklos atstovai įvardijo svarbiausius sveikos gyvensenos principus, dalijosi patarimais, minėjo žalingų įpročių daromą poveikį. Aloviškiai informacijai pateikti pasirinko kubą, o Makniūnų mokiniai atsivežė spalvingą informatyvų plakatą. Renginio metu nuobodžiauti nebuvo kada ir žiūrovams. Jie, atsitiktiniu būdu patekę į komandas, turėjo atidžiai klausytis ir sukurti plakatą „Išgirdau, įsidėmėjau, galiu pasakyti kitam“.

Vėliau mokyklų atstovai jėgas išbandė protų mūšyje „Sveikata mūsų rankose“. Po to buvo pristatyta veikla 4 P - „Pagamink, papuošk, pristatyk, pavaišink“. Mokiniai pristatė sveikuoliškus patiekalus ir jais vaišino vieni kitus. Po to veiksmas persikėlė į sporto salę, kur socialinė pedagogė ir Šaulių būrelio vadovė Aušra Damkauskienė bei kūno kultūros mokytojas Robertas Klimavičius organizavo smagias estafetes. Esame dėkingi Alytaus Dainavos apygardos I rinktinės KASP 101 –ajai kuopai už amuniciją, nes mokiniams ypač patiko sukarinta estafetė, kai reikėjo užsisegti amunicinį diržą, užsidėti šalmą, patiems pasigaminti neštuvus ir padėti „sužeistam“ draugui.  

Veikloms pasibaigus, mokyklos direktorius Juozas Navickas įteikė padėkas visiems, aktyviai dalyvusiems projekte. Makniūnų mokyklos – daugiafunkcio centro komandai – protų mūšio nugalėtojai atiteko nors ir saldus, bet sveikas prizas. Direktorius džiaugėsi, kad mokiniai pademonstravo puikias žinias ir tikisi, kad jas būtinai pritaikys praktikoje. Nuo šiol savo sveikata rūpinsis ne tik patys, bet pamokys ir kitus.

Na, o išeikvotai energijai atstatyti visi buvo kviečiami į mokyklos kiemą, kur laukė ką tik išvirta soti ir sveika kareiviška grikių košė. Vaišinomės, kalbėjome, dalijomės dienos įspūdžiais. Koordinatorių vardu dėkoju visiems, padėjusiems sėkmingai įgyvendinti projektą.

Loreta Naujalienė

Projekto koordinatorė, lietuvių kalbos mokytoja

Daugiau nuotraukų: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1140599222654837.1073742082.241734015874700&type=1&l=bcb3e026c8