Moderni, demokratiška, efektyviai dirbanti ir bendradarbiaujanti, kurianti besimokančią bendruomenę, atvira pozityviai kaitai, puoselėjanti humanistines vertybes, užtikrinanti švietimo kokybę bei stipri savo sportine, kultūrine, socialine, projektine ir prevencine veikla mokykla.

|
Peržiūros: 183

Narių vertinimas: 0 / 5

Žvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyvi
 

Išaušus trečiam stovyklos dienos rytui mįslių pagalba stovyklautojai sužinojo šios dienos temą - “Popieriaus istorija”. Paspėlioję kaip ir iš kur atsirado popierius, tikrųjų faktų sužinoti vykome į Alytaus kraštotyros muziejų. Čia dalyvavome edukacinėje programoje “Popieriaus gamyba”. Vaikai sužinojo, kad popieriaus išradėju laikomas Cai Lunas iš Kinijos. 105 metais jis pirmasis aprašė popieriaus gamybą. Anksčiau buvo rašoma ant pergamento ir papiruso. Kiniečiai rašydavo ir ant šilko atraižų. Šiuo metu rankų darbo popierius gaminamas iš medžiagos, ją sumalus, įpylus vandens, klijų ir iš tos masės gaminamas popierius.

Papasakojus šią istoriją edukatorė pakvietė stovyklautojus praktiškai išbandyti šį būdą. Vaikai susidomėję merkė savo ruošinius į baltos arba raudonos spalvos paruoštą masę. Kempinėmis ir laikraščiais juos sausino bei džiovino. Įdomiausias darbas buvo dekoruoti savo darbelius. Vieni dekoravo širdelėmis, antri – taškeliais, treti – savo vardo raidėmis, ketvirti – šypsenėlėmis ir t.t.. Kiekvienas džiaugėsi “gimusiu” popieriaus gabalėliu, grožėjosi išryškėjusiu dekoravimo vaizdu ir net pavadino juos atvirukais bei ketino padovanoti savo draugams ar šeimos nariams. Smagi buvo ir antra dienos pusė. Stovyklautojai pramogavo, ilsėjosi, žaidė, dūko Alytaus miesto Jaunimo parke.

Metodu pabaik sakinį apibendrinome dienos veiklą ir laimingi išsiskirstėme į namus.

Stovyklos vadovės Renata Miškauskienė ir Sigutė Kaminskienė