Moderni, demokratiška, efektyviai dirbanti ir bendradarbiaujanti, kurianti besimokančią bendruomenę, atvira pozityviai kaitai, puoselėjanti humanistines vertybes, užtikrinanti švietimo kokybę bei stipri savo sportine, kultūrine, socialine, projektine ir prevencine veikla mokykla.

|
Peržiūros: 204

Narių vertinimas: 0 / 5

Žvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyvi
 

Ryto rato metu vadovės skaitė mini paskaitėlę apie senovės žmonių buitį, jų daiktus, dirbamus darbus ir namų puošybą. Vaikai pasidalino savo turima patirtimi, o daugiau sužinoti vyko į Lazdijų rajone esantį Kapčiamiesčio muziejų, kur dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Iš šiandienos į senovę“. Muziejininkė pristatė senovinio kaimo sodybą. Leido vaikams ne tik pažiūrėti, bet ir turint rankose susipažinti su senoviniais įrankiais bei namų apyvokos daiktais: spragilais, šakėmis, grėbliais, lyginimo kočėlais, daiktų laikymo dėžėmis, puodais, puodynėmis ir kt. Kitoje muziejaus salėje vaikai sužinojo, kad skalbimas buvo didelis ir sunkus darbas, kad skalbė tris kartus per metus prie ežerų, upių, tvenkinių.

Skalbimas užimdavo visą dieną, išskalbtus skalbinius džiaudavo pievose, o kol jie džiūdavo moterys ir vaikai rinkdavo įvairias žoleles, geldeles. Pirmas skalbimo įrankis – kultuvė. Skalbimo priemones – muilą ir skalbimo šarmą gamindavo iš pelenų, specialaus akmens ir kiaulės taukų. Įdomu buvo sužinoti, kad seniau moterys šilkines skareles skalbdavo bulvių tarkėje. Išdžiūvusius drabužius reikėjo išlyginti, o tai irgi nelengvas moterų darbas. Muziejininkei papasakojus apie šį darbą, kiekvienas vaikas turėjo galimybę išbandyti senovinį šaltą lyginimo būdą – kočėlu. Visi patyrė ir suprato, koks sunkus tai buvo darbas. Taip pat visi imitavo lyginimą senoviniu, žarijom kaitinamu lygintuvu.

Edukacijos vadovė pasakojo, kad moterys, nors ir sunkiai dirbo, bet atrasdavo laiko puošti savo namus. Vienas iš puošybos būdų – karpiniai. Susipažinę su karpinių pavyzdžiais, stovyklautojai gamino karpinį-drugelį, kuriuo papuoš savo namus.

Apibendrindami dienos veiklą, visi pagaminome knygutę „Kaip skalbė ir lygino senovėje“.

Stovyklos vadovės Renata Miškauskienė ir Sigutė Kaminskienė