Moderni, demokratiška, efektyviai dirbanti ir bendradarbiaujanti, kurianti besimokančią bendruomenę, atvira pozityviai kaitai, puoselėjanti humanistines vertybes, užtikrinanti švietimo kokybę bei stipri savo sportine, kultūrine, socialine, projektine ir prevencine veikla mokykla.

|
Peržiūros: 176

Narių vertinimas: 0 / 5

Žvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyvi
 

Maloniai šiltą 2017 rugpjūčio 7 dienos rytą į Alovės pagrindinę mokyklą susirinko dvidešimt vaikų pasiruošę stovyklauti etnokultūrinėje vasaros stovykloje “O jūs vaikai taip darykit, kaip senoliai darė”. Kaip ir kasmet susirinkusiuosius pasveikino stovyklos vadovės Renata Miškauskienė ir Sigutė Kaminskienė. Prisiminus stovyklos šūkį ir taisykles iškėlėme stovyklos vėliavą. Žaisdami kamuoliu vaikai noriai pasidalino besibaigiančios vasaros įspūdžiais ir išsakė stovyklos lūkesčius. Susipažinę su pirmos dienos programa išvykome į Alytaus rajono Radžiūnų kaime esantį “Tarzanijos” pramogų parką. Čia dalyvavome kulinarinio paveldo edukacijoje “Pasigamink kibiną”. Pasigaminus kibinus ir laukiant kol jie iškeps, edukatorė supažindino vaikus su kibinų atsiradimo istorija Lietuvoje.

Kibinai karaimų tautos patiekalas, kurį kunigaikštis Vytautas Didysis parvežė į Lietuvą prieš septynis šimtus metų. Pagal karaimų papročius kibinai kepami su ėriuko mėsa. Tačiau Lietuvoje kibinai prigijo ir su kiaulienos, paukštienos, daržovių, varškės bei aguonų įdaru. Po teorinės dalies vyko praktinė dalis – žaidimai – varžytuvės. Pirmoje rungtyje “Kas greičiau išdėlios saldainius” varžėsi Pijus ir Viktorija. Užduotis nebuvo lengva, nes saldainius išdėlioti vaikams teko su kiniškomis lazdelėmis. Vikresnė buvo Viktorija. Antroje užduotyje “Pastatyk obuolių bokštą” varžėsi Eimantas ir Kajus. Varžybos baigėsi lygiosiomis. Kita užduotis “Piešk užrištom akim”, kurioje varžėsi Rimantė ir Sandra”. Užduotį įveikti geriau sekėsi Sandrai. Dar vienoje rungtyje “Nupūsk balionu stiklines” varžėsi Rugilė ir Ieva. Čia sėkmė lydėjo Ievą. Paskutinėje grupinio darbo užduotyje stovyklautojai turėjo gerai pamąstyti, nes jie kaip istorikai, menininkai ir gydytojai turėjo pristatyti visiems teigiamus ir neigiamus teiginius apie kibinus.. Įdomu, kad istorikų grupė mano, jog kibinai turi naudingų medžiagų mūsų organizmui, tačiau nuo per didelio riebalų kiekio galima sustorėti. Gydytojų grupės nuomone – kibinai tai sotus, bet nelabai sveikas maistas. Menininkai mano, kad kibinai turi gražią formą ir menišką pynutę viršuje. Po smagių varžytuvių stovyklautojai užgerdami sultiniu skanavo savo pasigamintus kibinus.

Antroje dienos pusėje vaikai išbandė savo jėgas “Tarzanijos pramogų parke. Sugrįžę į Alovę apibendrinome dienos veiklą atlikdami refleksiją “Ką sužinojau apie kibinus?”

Stovyklos vadovės Sigutė Kaminskienė ir Renata Miškauskienė

Nuotraukos ČIA