Moderni, demokratiška, efektyviai dirbanti ir bendradarbiaujanti, kurianti besimokančią bendruomenę, atvira pozityviai kaitai, puoselėjanti humanistines vertybes, užtikrinanti švietimo kokybę bei stipri savo sportine, kultūrine, socialine, projektine ir prevencine veikla mokykla.

|
Peržiūros: 291

Narių vertinimas: 5 / 5

Žvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyvi
 

Jau dvylika metų iš eilės, kiekvieną birželį, Palangos miesto J. Basanavičiaus gatvę nuspalvina, papuošia ir džiugina iš įvairiausių Lietuvos kampelių sugužėję linijinių šokių kolektyvai. Šiais metais į festivalį susirinko per 80 kolektyvų ir net daugiau nei 1500 dalyvių, tarp kurių buvo vadovės Deimantės Baranauskienės linijinių šokių kolektyvo „Deivita“ narės – Alytaus r. Alovės pagrindinės mokyklos mokytojos Ligita Tribandienė, Loreta Naujalienė, Jūratė Petkevičienė ir socialinė pedagogė Aušra Damkauskienė.

Šių metų festivalis didžiąją dalį dalyvių sukvietė dar penktadienio (birželio 9 d.) vakarą – į bendrą kolektyvų repeticiją ant Baltijos jūros kranto, o birželio 10-osios dienos rytas šokiui subūrė dar daugiau dalyvių ir svečių. Popietės metu šokis dar kartą visus apjungė į vieną – didelį ir gražų „Draugystės tiltą“ – nuo pat J. Basanavičiaus gatvės pradžios, iki pat pabaigos. Čia visi Lietuvos miestų ir miestelių bei užsienio šalių kolektyvai drauge kvietė smalsauti, žiūrėti, judėti, klausytis, šypsotis, džiaugtis, atsipalaiduoti ir prisijungti šokti! Linijinių šokių vakarą vainikavo paskutinis šokėjų ir svečių susitikimas Palangos sporto arenoje, kurio metu netrūko smagių akimirkų, šokant šokius pagal gyvo garso koncerto metu atliekamas Žilvino Žvagulio dainas. Kas gali būti geriau už grakštų judesį, skambią muziką, šiltas šypsenas, puikų orą ir fantastišką nuotaiką vienoje vietoje kartu?

Šokių repertuarą sudarė 14 įvairaus stiliaus muzikos ir šokio žingsnelių. Pasirengimas šokių festivaliui prasidėjo dar nuo pat ankstyvo rudens, kuomet kiekvieną savaitės antradienį Alovės mokyklos kolektyvą, kaip ir daugelį kitų, suvesdavo bendras tikslas – meilė šokiui. Nors gali atrodyti, - tai nėra eilinis judėjimas pagal muziką atliekant sinchroniškus judesius, tai – kalba. Kaip Mata Hari yra pasakiusi: „Šokis – tai poema, o kiekvienas jo judesys – žodis”.

Mokytojos Ligita Tribandienė, Loreta Naujalienė, Jūratė Petkevičienė ir socialinė pedagogė Aušra Damkauskienė

Daugiau nuotraukų ČIA